Фінансові новини

З метою забезпечення стабільності грошової одиниці України, захисту інтересів вкладників та інших кредиторів банків, виходячи із пріоритетності підтримки цінової стабільності банківської системи України, забезпечення розрахунків,  Правлінням Національного банку України прийнято Постанову №49 від 06.02.2014р. «Про заходи щодо діяльності банків та проведення валютних операцій».

Вимоги Постанови №49 передбачають відповідні заходи, щодо діяльності банків, зокрема:

  • виконувати доручення юридичних осіб та ФОП в межах залишку коштів на поточних рахунках клієнтів на початок операційного дня (крім виплат заробітної плати, пенсій, стипендій, соціальних виплат, відряджень);
  • тимчасово заборонити купівлю іноземної валюти за гривні на МБВР України для: погашення кредитів, договорів з нерезидентами, покриття частини страхових резервів страховиками, здійснення резидентами інвестицій за кордон;
  • тимчасово дозволити банкам купувати іноземну валюту на МБВР України за дорученням фізичних осіб з метою переказу в сумі, що не перевищує 50 тисяч гривень на місяць . Ці вимоги не поширюються на оплату витрат на навчання, лікування, поховання, транспортування хворих, за рішенням суду, при виїзді за кордон на постійне місце проживання, пенсії, аліменти, оплата праці нерезидентів.

Постанова набрала чинності з 07 лютого 2014р. та діє до прийняття Національним банком України окремого рішення.

Пенсійний фонд України визначив список фінансових установ, які в 2014 році будуть здійснювати виплату пенсій та соціальної допомоги.

Пенсійний фонд вибрав 63 банки, які можуть виплачувати пенсії та грошову допомогу громадянам у 2014 році. З 44 установами контракти продовжені на рік.

НБУ втретє застосував вимогу про обов'язковий продаж 50 % валютних надходжень - дію заходів продовжено на півроку.

Нацбанк також зберіг вимогу щодо обмеження терміну повернення валютної виручки в Україну 90 днями .

11-15 листопада 2013 року в містах України Незалежна Асоціація банків України (НАБУ) під егідою Національного банку України спільно з німецьким банком розвитку KfW реалізує  проект «Всеукраїнський  тиждень підвищення фінансової грамотності населення».

Іноземна валюта при проведенні переказів усередині України буде зараховуватися на рахунки одержувачів у гривневому еквіваленті.

Це передбачено постановою правління Національного банку України (НБУ ) від 16 вересня 2013 № 365 " Про порядок надходження коштів в іноземній валюті на поточні рахунки фізичних осіб в межах України ".

01.09.2013 набирають чинності постанова Правління НБУ «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» (далі – Постанова № 210) та зміни до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (далі – Положення).

У перелік таких міжнародних платіжних систем увійшли Юністрім, Visa International, Western Union, MoneyGram, Юніон Кард та інші, всього 29 систем.

Закон, який дозволяє Національному банку обмежувати готівкові розрахунки, сьогодні набув чинності. Разом з тим, сума, якою буде обмежено готівкові розрахунки, досі не визначена.

Сторінка 1 із 2